• info@eceturkmenoglu.av.tr
  • Çalışma Saatleri: 09.00 - 18.00
  • (541) 953 1962
  • Cemal Gürsel Cad. No:57 Özgül İşhanı K:2 D:205 Seyhan/ADANA

Hakkımızda

Fatma Ece Türkmenoğlu

Avukat
  • Telefon:(541) 953 1962
  • Email:info@eceturkmenoglu.av.tr

Hakkımızda

Aslen Adanalı olan Av. F. Ece Türkmenoğlu, öğretmen olan anne-babasının 1992 yılında Ankara’da görev yapmaları nedeniyle Ankara/Çankaya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlayan Türkmenoğlu, Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi mezunudur. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak Ankara’ya yerleşmiş ve 4 yılda bu fakülteyi yüksek başarı ile tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında Avukatlık mesleğini biraz daha yakından tanımak ve mesleğin işleyişini öğrenmek için derslerden artan boş zamanlarında bir Avukatlık Ofisinde Ön Stajyer olarak 2 yıl boyunca çalışmıştır. Burada yoğun olarak İcra Hukuku üzerinde çalışan Türkmenoğlu, iyi bir deneyim edinmiştir. 2014 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olduktan hemen sonra Ankara’da bulunan ve geniş kadrolu kurumsal bir ofis olan Baytan Hukuk Bürosu’nda Avukatlık Stajına başlamıştır.

Yasal Avukatlık Stajını başarı ile tamamlayan Türkmenoğlu, Avukatlık Ruhsatnamesini aldığı 2015 tarihinden itibaren staj yaptığı Baytan Hukuk Bürosunda Avukatlık Mesleki faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Hukukun farklı alanlarında, çok çeşitli davalar üzerinde çalışma imkanı bulan Türkmenoğlu, kendini birçok alanda geliştirmiş ve özellikle Şirketler Hukuku, İş hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Ardından memleketi olan Adana’ya dönme kararı almış ve Ankara’da edindiği deneyim ve bilgi birikimi ile 2018 yılında TÜRKMENOĞLU AVUKATLIK VE DANIŞMANLIK OFİSİ’ni kurmuştur. 2018 yılından itibaren kurucusu olduğu Türkmenoğlu Avukatlık ve Danışmanlık Ofisinde 50’ye yakın gerçek ve tüzel kişilere Hukuki Danışmanlık ve Avukatlık hizmetleri vermektedir.

Avukatlığın yanı sıra Ceza Hukukunda Arabuluculuk yapmakla birlikte Noterlik Belgesine de sahiptir. İnsan Hakları ve Eşitlik konusunda birçok projede gönüllü olarak yer alan Türkmenoğlu, Adana Barosu tarafından verilen Engellilere Hukuksal Yardım sertifikasına ve Ankara Barosu tarafından verilen Türk Ceza Mevzuatı ve Uygulamaları ihtisas sertifikasına da sahiptir. Türkmenoğlu Avukatlık ve Danışmanlık Ofisinde hukukun hemen her dalında dava ve işler takip edilmekte olup, özellikle Ceza Hukuku, Aile Hukuku, İş ve Ticaret Hukuku, İdare hukuku ve İcra Hukuku ihtisas alanlarıdır.

Ofisimiz

Cemal Gürsel Cad. No:57 Özgül İşhanı K:2 D:205 Seyhan/ADANA

İletişim

(541) 953 1962
info@eceturkmenoglu.av.tr

Ofis Çalışma Saatleri

09.00 18.00